Przepuszczalność światła przez kurtyny paskowe i szkło

przez szklarz

Przepuszczalność światła słonecznego – od tego zależy nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Potwierdzają to liczne badania naukowe. Gdy brakuje światła słonecznego, organizm dostaje sygnał do produkcji melatoniny. Stajemy się ospali, spada wytwarzanie serotoniny (hormonu szczęścia), obniża się nam nastrój, nie mamy siły i chęci do działania. Ten sam mechanizm zachodzi jesienią i zimą, gdy słońca mamy mało, a wiele osób narzeka na jesienną depresję.

Przepuszczalność światła widzialnego

Współczynnik przepuszczalności światła LT (z angielskiego Light transmission) wskazuje jaka cześć światła widzialnego, padającego pod kątem 90 stopni przepuszczana jest przez materiał szklany a także foliowy. Jest zawsze podawany jako wartość procentowa -. im wyższa, tym więcej światła przenika do wnętrza.

Kurtyny paskowe LT aż 85%

Współczynnik przepuszczalności światła szyby zespolonej ze zwykłego szkła możne wynosić 90%. Natomiast współczynnik przepuszczalności światła widzialnego jaki osiągają kurtyny paskowe to wartość porównywalna do szyb ze szkła. Dla kurtyn paskowych wykonanych z folii standard wynosi on 85%. Godnym uwagi jest fakt, że pasy w kurtynie paskowej są elastyczne i pozwalają na swobodne przechodzenie przez nią.

Ściany działowe z folii PCV

Podsumowując możemy powiedzieć, że konstrukcja ściany działowej z pasów foliowych może być ekonomiczną alternatywą dla przegród ze szkła. Ponadto rozświetlenie pomieszczenia przez naturalne światło słoneczne będzie tylko nieznacznie mniejsze niż w przypadku ściany szklanej. Dlatego tez nasi klienci coraz częściej decydują się na budowę niedrogich, atrakcyjnie wyglądających a także praktycznych kurtyn paskowych w pomieszczeniach.